Niestety, wiatr, deszcz, śnieg i niskie temperatury dla niektórych mogą być niekorzystne. Wystarczy, że osłabiony organizm zostanie wystawiony na mróz, nawdychamy się zimnego powietrza i gotowe. Wiele nie trzeba, aby być chorym. Najczęściej bakterie, czy wirusy atakują gardło i musimy się przed tym chronić. Jednak, gdy już jesteśmy chorzy, musimy działać w taki sposób, aby jak najszybciej wyzdrowieć. Oczywiście naturalne sposoby są najlepsze, jednak czasami nie wystarczają i wtedy konieczny jest antybiotyk oraz inne wspomagacze. Hanię ostatnio pobolewało gardło i ciągle chrząkała. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Nie wiedziałam, jak jej pomóc, jednak przypomniałam sobie o mojej tajnej broni na ból gardła, jaką jest Pneumovitsept.

PNEUMOVIT SEPT aerozol do gardła 35 ml – aerozol do gardła w infekcjach wirusowych i bakteryjnych oraz w stanach alergicznych w obrębie jamy ustnej i gardła.

Działanie
Naturalne składniki zawarte w preparacie, a zwłaszcza obecność chlorku sodowego, a także jodków i kwasu metaborowego, wzbogacone o czynne związki szałwii i aloesu (garbniki katechinowe, fenolokwasy), hamują wzrost bakterii i grzybów, działają oczyszczająco, bakteriobójczo, ściągająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, a związki manganu i wapnia działają przeciwuczuleniowo. Aloes dodatkowo łagodzi uczucie suchości w obrębie jamy ustnej i gardła. Kompleksowe działanie preparatu pozwala utrzymać śluzówkę w prawidłowym stanie fizjologicznym.

Wskazania
Preparat polecany szczególnie:
w infekcjach wirusowych i bakteryjnych oraz stanach alergicznych w obrębie jamy ustnej i gardła
po zabiegach stomatologicznych
w nawilżaniu i oczyszczaniu śluzówki jamy ustnej i gardła (centralne ogrzewanie, klimatyzacja, zapylenie itp.)
jako wspomagający nawilżenie i oczyszczenie jamy ustnej i gardła
podczas leczenia infekcji wirusowych i bakteryjnych
podczas leczenia stanów alergicznych
w przypadku nadmiernego wysuszenia śluzówek, spowodowanego przebywaniem w suchych pomieszczeniach, zwłaszcza klimatyzowanych
dla osób pracujących głosem (nauczyciele, wykładowcy, piosenkarze itp.)
dla palących papierosy
Skład
Zmodyfikowany roztwór leczniczej wody mineralnej: wodorowęglanowi, chlorkowo, sodowej, bromkowo, jodkowo, borowej, z zawartością jodu, manganu i wapnia – właściciel koncesji Uzdrowisko Rabka S.A., extractum salviae, extractum aloe vera.

Aerozol znajduje się w małym, 35 ml opakowaniu z długim atomizerem. Dzięki temu stosowanie jest niezwykle proste, a lek dociera bezpośrednio do gardła. Produkt zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki. Jest bezpieczny nie tylko dla dzieci, ale także dla alergików. Smak i zapach jest mocno aloesowo-szałwiowy. Nie jest to może mój wymarzony smak, ale nie jest najgorzej. W końcu chodzi o to, aby leczył, a nie smakował. Działa wspomagająco w infekcjach wirusowych i bakteryjnych oraz stanach zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła, a także przy zwalczaniu chrypki, trudności w przełykaniu oraz zapaleniu migdałków. Przynosi ulgę i zmniejsza ból i pieczenie. Aerozol łagodzi podrażnione gardło, działa szybko i na długo. Produkt nawilża gardło i migdałki, łagodzi stan zapalny. Ułatwia przełykanie, nawilża i chroni gardło. Niweluje także powiększone migdałki. Działa antybakteryjnie. Likwiduje suchość w gardle, wywołaną przez zbyt intensywny suchy kaszel. Można go kupić na stronie producenta, w Rossmanie, ale także w dobrych aptekach za około 10 zł. Jest bardzo wydajny. Pneumovit Sept dba o nasze gardła. Jest skuteczny, tani i szybki w działaniu. Jestem pod wrażeniem tak wielu jego pozytywnych właściwości. Polecam, zwłaszcza w okresie ferii i śniegowego szaleństwa!

A Wy znacie ten preparat, czy może macie już jakiś sprawdzony sposób na ból gardła?

Podobne wpisy

24 komentarze

  1. Szczerze mówiąc nie jestem zbyt przekonana do tego leku, ale wynika to głównie z mojej ogólnej niechęci do leków. Zdecydowanie wolę naturalne metody

  2. oj mnie to jak bierze to z grubej rury i albo inhalacjami sie uratuje,albo pozostaje antybiotyk. zazwyczaj mam angine. tego takimi psikawkami czy syropami nie wylecze 🙁

  3. Ja na gardło stosuje cukierki lodowe lub miętowe. Kosztują grosze, a leczą jak te pastylki do ssania lub takie spray'e jak prezentujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *