Recenzja gry planszowerj „Alicja w Krainie Słów”od wydawnmictwa Egmont
Sposobów na wspólne spędzania czasu w gronie najbliższych jest bardzo wiele. Do jednych z najciekawszych na pewno można zaliczyć wspólne granie w gry planszowe. To nie tylko idealna okazja do wspólnych rozmów i śmiechu, ale to także doskonała sposobność, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji czegoś się nauczyć. W sklepach czy też w Internecie można napotkać ogromną liczbę różnego typu gier. Podczas ostatnich zakupów odnalezienie tej jedynej nie było łatwe, jednak ostatecznie wybór padł na grę planszową „Alicja w Krainie Słów” od wydawnictwa Egmont . Każdy uczestnik może wcielić się w jednego z bohaterów tej bajki i wypić filiżankę herbaty wraz z Alicją i Kapelusznikiem. To co, wskoczysz na herbatkę?
Podstawowe informacje o grze Alicja w krainie słów
Autor gry: Chris Darsaklis, Spyros Koronis
Ilustracje: Asterman Studio
Wydawnictwo: Egmont
Liczba graczy: 3-8
Czas gry: 25 min.
Wiek: 10+
Mechaniki w grze: Real-Time, Variable Player PowersLiczba graczy: 3-8
Wiek: 10+
Czas gry: 25 minut
Każda z osób, która bierze udział w grze, jest konkretną postacią z bajki. Gra polega na tym, że każdy uczestnik dostaje zaproszenie od Królowej Kier, która była bardzo bezlitosna i chciała za wszelką cenę pozbyć się ogrodników, natomiast grała w krokieta za pomocą zwierząt. W grze jest tak samo, gdyż królowa za nieprzestrzeganie zasad eliminuje każdego kolejnego uczestnika.
W grze umieszczono 60 kart i każda z nich ma inny temat. Dodatkowo talia zawiera 25 kart, na których umieszczono zakazane litery, których nie można używać podczas danego tematu. Jeśli zawodnik wypowie daną literę musi opuścić grę. Oczywiście nie jest to w formie zdań, ale pojedynczych słów, więc poziom trudności nie wydaje się zbyt wielki, aczkolwiek warto wspomnieć, że każdy uczestnik ma określony czas na odpowiedź, którego pilnuje grający imbryk.
Dodatkowo warto wspomnieć, że gra posiada rundy. W każdej z nich celem jest wyłonienie zwycięzcy. Jeśli dany zawodnik nie odpowie prawidłowo, czym odpadnie z rundy, musi pobrać z zestawu kartę punktów, które uzyskał za swoje odpowiedzi. Na sam koniec gry całość sumuje się, a ten gracz, który punktów będzie mieć najwięcej wygrywa całą grę.
To oczywiście nie wszystko, ponieważ gra może mieć poziom zaawansowany i w tym przypadku każda postać może mieć specjalną umiejętność. Tak naprawdę co rundę można zmieniać się rolami i móc pominąć daną kolejkę, jeśli temat nie odpowiada bądź też być Królową Kier i podrzucać zakazane litery.
Podobać może się to, że da się regulować poziom trudności, to znaczy grać z dziećmi i móc wymyślać prostsze słowa bądź wejść na poziom bardziej zaawansowany i z innymi dorosłymi głowić się na dany temat. Utrudnieniem na pewno jest imbryk, który przez swoją muzyczkę przez kilkanaście sekund wręcz nie pozwala się skoncentrować. To sprawia, że gra jest trudniejsza, ale przy tym na pewno o wiele ciekawsza.
Gra jest przeznaczona dla co najmniej 3 osób, a maksymalnie dla 8, ponieważ tyle jest postaci w grze, które mogą dołączyć się do niej. Nie ma znaczenia, czy grają w nią chłopcy, czy dziewczynki, a także osoby dorosłe lub dzieci. Jest to świetna forma rozrywki, przy której zdecydowanie można się odprężyć i miło spędzić wolny czas, ale także zmusić umysł do wysiłku.
Lubię gdy gra pozwala zmusić umysł do wysiłku. Dziękuję za opinię o niej.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ta gra i sądzę,że spodoba się moim dzieciom. My uwielbiamy grać w planszowko,więc musimy rozejrzeć się za tą grą.
OdpowiedzUsuńMyślałam o tej grze niedawno, bo tematyka jest jak dla mnie :)
OdpowiedzUsuńBardzo ładnie wygląda :)
OdpowiedzUsuńSłyszałam wcześniej o tej grze i byłam jej ciekawa. Z tego, co piszesz może się spodobać mojej rodzince.
OdpowiedzUsuńBardzo fajna gra. Myślę, że całej mojej rodzinie by się bardzo spodobała.isze ją koniecznie zamówić.
OdpowiedzUsuńByć może gra jest ciekawa. Osobiście rzadko w coś gram, bo nie mam czasu. Jak już to z dziećmi, ale wybieramy inne.
OdpowiedzUsuń